Božič

Vse je pripravljeno, srce in duša, jaslice in okrašena smreka, dom je skrbno očiščen in okrašen, v krušni peči prasketa ogenj, iz kuhinje diši, vsi domači pa drug za drugim, z blagoslovljeno vodo in dišečim kadilom, moleč Rožni venec, hodimo iz prostora v prostor in blagoslavljamo dom. Nazadnje se ustavimo v dnevni sobi, pred jaslicami in do konca zmolimo Rožni venec. Nato sedemo za družinsko mizo in se, ob z ljubeznijo pripravljeni večerji, posvetimo pred nas postavljenim dobrotam in drug drugemu.

Veselje in mir v duši napolnjujeta naša srca. Po večerji se razplete pogovor, božične pesmi kar same privrejo na plan, čas je tudi za družabne igre. Božična pesem, veselje in zadovoljstvo napolnjujejo prostor in nas same. Pritrkovalci pritrkavajo, božična noč ljubeče lega na naš kraj.

V dolini je morje luči. Zunaj je hladno, zato je potrebna topla obleka. Iz cerkve se sliši petje, v jaslicah jasli čakajo Jezusa. Čas pričakovanja bo zdaj, zdaj, dosegel svoj vrh.

Na božič je Bog postal človek in se naselil med nami, da bi mi prišli k njemu.

Jezus se rodi v naših srcih, v jaslih sredi njega. Njegovo ležišče in odeja sta naša ljubezen. Naša dejanja ga objemajo in pestujejo, naša dobra dela osrečujejo.

Božji nam je rojen Sin! Radujmo se!

JP

Polnočnica

Posvečene roke so Jezusa položile v jasli. Položile so ga tudi v naše dlani. Z zakramentom sprave so nam pomagale, da smo Jezusu pripravili topel dom in najmehkejše jasli.

Župnijske jaslice

Božič - dnevna maša